• Stowarzyszenie Sklejka

Jowita Wasilewska

statut_sklejka.pdf
      • Projekt Mądrość Seniora Spryt Juniora w szkole w Łagiewnikach

• Czwartkowe popołudnie 19 września 2019r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach było bardzo pracowite dla uczniów oraz ich rodziców i dziadków, ponieważ odbywały się w placówce cztery warsztaty: językowy, kulinarny, ruchowy, informatyczny.

Korzyścią dla uczestników projektu było przede wszystkim rozwijanie własnych kompetencji w posługiwaniu się językiem obcym, dbaniu o sprawność fizyczną, korzystaniu z Internetu i aplikacji umożliwiających programowanie na robotyce z ozobotami, kreatywnym tworzeniu potraw z produktów regionalnych, a przede wszyProjekt Mądrość Seniora Spryt Juniora w szkole w Łagiewnikachstkim zacieśnianiu więzi międzypokoleniowych.

Stowarzyszenie Ślężanie-Lokalna Grupa Działania miała na celu szeroko pojęte wspieranie społeczności lokalnej i dlatego nasz projekt wpisywał się w realizację grantu. Zaplanowanie warsztatów w ramach projektu wynikało z chęci budowania i wzmacniania relacji międzypokoleniowych, zwiększenia zaangażowania lokalnej społeczności we wspólne działania, wprowadzenie dzieci, seniorów i seniorek w rolę ekspertów, wzajemne uczenie się od siebie dzieci i osób starszych, twórcze i pożyteczne spędzanie czasu, a przede wszystkim – postawiono na dobrą zabawę i dużo uśmiechu.

Stowarzyszenie SKLEJKA, które działa przy łagiewnickiej szkole, po raz kolejny pozyskało środki finansowe na realizację atrakcyjnego projektu dla uczniów. W imieniu prezes Stowarzyszenia SKLEJKA – p. Joanny Bandy, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Marioli Początek oraz autorek projektu: p. Joanny Kwiędacz, p. Eweliny Milewskiej oraz p. Marzeny Smolarskiej serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów - naszym uczniom, ich rodzicom i dziadkom. Szczególne podziękowania należą się także osobom, które zajęły się realizacją poszczególnych działań.

Dziękujemy p. Rafałowi Borkowskiemu z Gospodarstwa ekologicznego EKOLOMIA w Stoszowie, p. Łukaszowi Szymańskiemu za prowadzenie warsztatów kulinarnych i przepyszną pizzę, p. Joannie Bandzie za zajęcia z robotyki i programowanie ozobotów, p. Annie Grabowskiej za przybliżenie tajemnic języka angielskiego, p. Iwonie Wochnik za roztańczenie i zabawę w rytmie zumby, państwu Joannie i Pawłowi Bondarczukom za największą atrakcję / w dosłownym tego słowa znaczeniu/ – dmuchane zamki.

Projekt udowodnił wszystkim, że spryt juniora najlepiej idzie w parze z mądrością seniora!

Joanna Kwiędacz, Ewelina Milewska, Marzena Smolarska